Previous slide
Next slide

O SZKOLE

Program matematyczny

Matematyka to dla nas sposób na uczenie myślenia. 

Autorski program nauczania matematyki opracował dla nas prof. Wojciech Guzicki. Realizujemy go pod patronatem Wydziału Matematyki UW.

Jego uzupełnieniem są obozy matematyczne i projekty naukowe, np. „Matematyka w gotyku”. 

Dzięki tym działaniom jesteśmy ósmą szkołą w Polsce pod względem liczby finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Od roku szkolnego 2017/18 realizujemy program matematyczny od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Koncepcja nauczania matematyki w klasach 1-3 została opracowana przez zespół nauczycieli matematyki kierowany przez prof. Wojciecha Guzickiego. Dzieci są diagnozowane pod kątem rozwoju myślenia operacyjnego a następnie dzielone na grupy. W każdej klasie nauczania początkowego matematyki uczy dwóch nauczycieli.

Nasi Stypendyści

Wybrani uczniowie klasy 8 w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali stypendium w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka. Każdy z nich pracował w ciągu roku nad indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego ucznia pod opieką p. Adrianny Żołnierczuk. Efekty ich pracy to polsko-angielskie zbiory trudnych zadań z rozwiązaniami, które mogą stanowić niezwykłą pomoc naukową dla uczniów zainteresowanych poważnym rozwojem matematycznym:

Angielskojęzyczny zbiór polskich zadań przedolimpijskich z rozwiązaniami –  Weronika Myśliwiec

Polsko-angielski zbiór zadań z rozwiązaniami Podstawy analizy matematycznej/Basis of Mathematical Analysis – Daniela Spurtacz

Angielskojęzyczny zbiór polskich zadań przedolimpijskich z rozwiązaniami – Helena Boguta

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności
Skip to content