Previous slide
Next slide

ROK SZKOLNY

Biblioteka

Biblioteka Szkoły Przymierza Rodzin jest przeznaczona dla wszystkich uczniów; ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, a także dla pracowników, rodziców i całej społeczności szkolnej. Składa się z wypożyczalni z dużą czytelnią, ze stanowiskami dla 24 osób. Dzieci z klas 1-3 S.P. korzystają z wypożyczalni, która jest filią biblioteki głównej i mieści się na parterze szkoły podstawowej.

Obok księgozbioru należącego do naszej szkoły uczniom starszym udostępniamy również, w miarę możliwości, książki należące do Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin, co w sposób istotny wzbogaca ofertę biblioteki.

W skład wszystkich zbiorów wchodzą książki, czasopisma (21 tytułów), mapy i zbiory audiowizualne, w tym duża filmoteka klasyki polskiej i światowej, a także bogata kolekcja Teatru TV.

Biblioteka przeznaczona jest głównie do cichej pracy indywidualnej, ale w miarę potrzeby, służy również jako miejsce lekcji, na których wykorzystywane są jej zasoby. Uczniowie poprawiają tu prace pisemne z różnych przedmiotów, tu także odbywają się spotkania autorskie. Na dużych przerwach biblioteka jest azylem dla tych, którzy chcą spędzić czas w ciszy, popracować lub odpocząć od szkolnego gwaru w przytulnym miejscu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności
Skip to content