Previous slide
Next slide

O SZKOLE

Nasza Szkoła istnieje już 25 lat!

Powstała, ponieważ środowisko PRZYMIERZA RODZIN  odkryło, że jeżeli chce się budować wolną i szczęśliwą Polskę, trzeba budować dobre, oparte na wartościach, nowoczesne szkoły. 

Szkoła powstała dzięki zaangażowaniu bardzo wielu ludzi, którzy w ten sposób chcieli służyć Ojczyźnie. Naszą pracą i zaangażowaniem chcemy spłacić ten dług.

Dlatego głównym zadaniem naszej Szkoły jest doprowadzenie każdego członka tworzącej ją społeczności do odkrycia wartości Osoby oraz osiągnięcia zdolności wyboru własnej drogi życiowej, zgodnie z odkrytymi wartościami. Bo człowiek, który nie będzie zatroskany wyłącznie o potwierdzenie własnej wartości, tylko będzie szukać możliwości działania na rzecz dostrzeganego w świecie dobra, będzie dobrym Chrześcijaninem i dobrym Obywatelem, co jest podstawowym celem wychowania przyjętym przez Przymierze Rodzin. 

Nasza szkoła jest szkołą katolicką, realizującą własny program wychowawczy. Do naszej szkoły mogą uczęszczać uczniowie innych wyznań, a także niewierzący, o ile są świadomi i akceptują nasz statut, program wychowawczy oraz inne akty wewnętrzne, a także nasze cele i wyznawane wartości. 

Jesteśmy szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Pracujący w naszej szkole nauczyciele realizują zatwierdzone przez MEN programy nauczania, wprowadzając w nich swoje autorskie modyfikacje. 

W szkole działa świetlica prowadzona według autorskiego programu.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wspólnych spotkań dla rodziców, nauczycieli i uczniów, takich jak obchody Święta Szkoły, bożonarodzeniowe kolędowanie, spotkania muzyczne czy Festiwal Talentów.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności
Skip to content