OFERTA

Wychowawcy

Każda klasa w naszej szkole ma dwóch wychowawców. W klasach młodszych drugim wychowawcą jest pedagog, który zajmuje się dziećmi podczas godzin popołudniowych, po lekcjach.

W klasach starszych drugim wychowawcą jest nauczyciel przedmiotowy, ale to on zawsze wyjeżdża z klasą i uczestniczy w innych wydarzeniach związanych z życiem klasy.

Wychowanie religijne

Wychowanie religijne jest ważną częścią życia naszej szkoły i przyświeca nam we wszystkich naszych działaniach. A ponadto: 

  • Codziennie spotykamy się w klasach przed lekcjami na modlitwę.  
  • Raz w miesiącu uczestniczymy w mszy świętej.  
  • W październiku codziennie rano odmawiamy różaniec. 
  • W Adwencie i Wielkim Poście uczestniczymy w dniach skupienia lub rekolekcjach. 
  • Mamy jedną lub dwie godziny religii tygodniowo, zależnie od poziomu. 
  • Klasy 3-cie w maju razem przystępują do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej. 
  • W styczniu organizujemy przedstawienia Jasełek. 

Program matematyczny

Matematyka to dla nas sposób na uczenie myślenia. 

Autorski program nauczania matematyki opracował dla nas prof. Wojciech Guzicki. Realizujemy go pod patronatem Wydziału Matematyki UW.

Jego uzupełnieniem są obozy matematyczne i projekty naukowe, np. „Matematyka w gotyku”. 

Dzięki tym działaniom jesteśmy ósmą szkołą w Polsce pod względem liczby finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Od roku szkolnego 2017/18 realizujemy program matematyczny od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Koncepcja nauczania matematyki w klasach 1-3 została opracowana przez zespół nauczycieli matematyki kierowany przez prof. Wojciecha Guzickiego. Dzieci są diagnozowane pod kątem rozwoju myślenia operacyjnego a następnie dzielone na grupy. W każdej klasie nauczania początkowego matematyki uczy dwóch nauczycieli.

Od roku szkolnego 2021\2022 wprowadziliśmy program matematyczny również w zerówkach.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności
Skip to content